Blogi – prywatne oraz firmowe – co je rozróżnia?

Jakim sposobem wypromować swojego bloga? To zapytanie, które zadają sobie dziesiątki blogerów w Polsce. Być może młodzi ludzie pragną mówić o tematach ważnych nie wyłącznie dla siebie jako osoby. Pragną coraz to częściej wyrazić sprzeciw, na przykład wobec obszernych podatków lub także przeciw kapitalizmowi, jaki okazuje się co raz to gorszym systemem.

Niemniej jednak gdy ich blog jest mało znany, to ich wpisy na domenie są następnym bełkotem czy również słowami, których nikt przenigdy nie przeczyta. Owszem świeży bloger na początku rozsyła własny odnośnik. Na początku do najbliższych bliskich, później do dalszych osób – na przykład z listy mailingowej. Gdy adres trafi w właściwe miejsce oraz w należyte ręce, jesteśmy w stanie liczyć na to, że w krótkim czasie rozpocznie go czytać parę osób, a następnie kilkanaście, paręset i tak dalej.

Należałoby jednakże zaznaczyć, że czytanie bloga przez paręset ludzi dla blogera z Polski byłoby oryginalnym sukcesem w tejże dziedzinie – przetestuj http://www.usmieszek.pl/. Zwykle blogerzy cieszą się gdy ich blogi czyta kilkanaście, a tym bardziej kilkadziesiąt osób. Mimo tego, iż firmy wolą zakładać firmowe profile na przykład na portalu społecznościowycm Facebook lub ewentualnie Stworzona przez nas Klasa, to i tak większa część z nich w dalszym ciągu stawia na tworzenie blogów firmowych.

Niemalże każda większa korporacja posiada swój blog, na którym odpowiedni zatrudniony umieszcza notki dotyczące najistotniejszych wydarzeń. Nie tylko z życia firmy lecz także z otoczenia i całej branży. Weźmy na przykład serwis internetowy muzyczny – MySpace. Jest to zagraniczna platforma, która dopiero od kilku ostatnich lat jest atrakcyjna wśród krajowych internautów. Na kluczowej domenie internetowej umiesczane są wielkie, rzucające się w oczy reklamy najważniejszych wydarzeń w życiu hołdowników muzyki. Jakkolwiek oprócz tego pracownicy witryny MySpace umieszczają na portalu społecznościowym na Facebook’u newsy z odsyłaczem do bloga Myspace. Przeważnie znajduje się on na stronie MySpace. Nie jest zakładany oddzielnie, bo ogromne firmy mają właściwe zaplecze i słusznych pracobiorców, jacy zdają sobie sprawę z tego jak korzystnie zrobić bloga firmowego.

You may also like...

1 Response

  1. Tomasz Wasilewski Kuba pisze:

    Solidne pieczątki to jakość. Warto o nie zadbać, warto je posiadać. Dla każdej osoby jest to rzecz naprawdę konieczna i godna zainteresowania. Klienci powinni mieć najlepsze rozwiązania i chętnie z nich korzystać. Solidna jakość to rzecz ważna. Firma Maxonline.pl pieczątka z logo pomaga niejednej osobie produkując pieczątki.

Dodaj komentarz