Ciągnik to fundament – zadbaj o jego sprawność

Oryginalne części do machin rolnych vs zamienniki

Poszukując części zamiennych do wskazanego pojazdu szczegółem istotnym jest jego marka. Wszystko jedno, czy będzie to motocykl, pojazd osobowy czy również potężna ciężarówka lub też kombajn zbożowy – punktem wyjścia jest cała konstrukcja, patentowana i znana na rynku pod komercyjną nazwą. Jednakowo, kiedy zachodzi potrzeba kupna części ciągników rolniczych przeróżnych marek, szuka się takich, jakie konstruktor wymyślił oraz dostosował do tego właśnie modelu. Jest wtedy, jeśli nie gwarancja, to przynajmniej pokaźniejsza pewność, iż po wymianie nadszarpniętego elementu na tożsamy, naprawa zezwoli na korzystanie z ciągnika przez dłuższy czas, innymi słowy po prostu będzie wydajna.

Wobec tego również co poniektóre warsztaty naprawcze, a już z pewnością firmowe serwisy odmawiają instalowania części innego producenta niż tej konkretnej machiny lub też przynajmniej odmawiają udzielenia gwarancji na naprawę, jeśli polegała ona na wymianie podzespołów uszkodzonej na jej odpowiednik, jednakowoż nie innowacyjny. Wysoki koszt szykownych części oraz podzespołów aktywuje powstawanie rynku podróbek. W znacznej większości wypadków przeważająca część kosztów naprawy jakiegokolwiek urządzenia mechanicznego wynika z konieczności wymiany uszkodzonego elementu na innowacyjny. Robocizna stanowi na ogół niewielki procent wyceny naprawy. Im o wiele bardziej zawiłe i specjalne urządzenie, tym więcej kosztuje jego naprawa. Ciągniki rolne, podobnie jak inne pojazdy mechaniczne, wyposażane są w coraz to pionierskie akcesoria, a funkcje zasadnicze podnoszone na wyższy poziom.

Firmy tworzące ciągniki konkurują pomiędzy sobą też gwarancją bezawaryjności swojego towaru. Kiedy jednakże awaria taka nastąpi, od czasu do czasu z winy użytkownika, koszt naprawy jest wielki, zwłaszcza ze względu na drogie części. Atestowane, firmowe części traktorów rolniczych mają w pewnych momentach tak ustawione oraz wyśrubowane parametry, iż nie istnieje możliwość zastąpienia ich tańszym zamiennikiem – dlatego przetestuj złącza perrot. Dotyczy to modeli najnowszych, wspomaganych elektroniką. Dobra kwestią takiej sytuacji jest to, że naprawa z użyciem służbowych części może posiadać gwarancję, jednakowo jak żywotność samych części.

You may also like...

Dodaj komentarz