Co jeść w czasie ciąży? Sprawdź oraz doglądaj o tężyznę fizyczną

Zgodna dieta jest fundamentem należytego samopoczucia matki i rozwoju stworzonego przez nas dziecka. Nie należy odżywiać się za dwoje, jest to największy błąd, przyszłych mam, potrzebne jest tylko 300 kalorii więcej aniżeli pospolitej diecie. W ciąży może się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to ryzyko cukrzycy oraz nadciśnienie i późniejsze komplikacje z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych trzeba uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach i łososiu.

Prócz tego dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Pamiętać trzeba również o żelazie, którego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego niemało warzyw i owoców co zapewni przyszłej mamie harmonijną ilość witamin i minerałów. Kobieta w ciąży pragnie więcej snu i relaksu. Wskutek tego przyda się codzienna drzemka i wypoczynek z nogami dźwigniętymi lekko do góry. Taka pozycja ma okazję obniżyć opuchliznę nóg i zapobiec żylakom. Pani w ciąży ma starać się rozluźnić, unikać stresów oraz poprawiać swoje samopoczucie w każdy możliwy oraz przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – rekomenduje to kalendarz ciąży. Można odwiedzać na masaże, pielęgnując jogę dla dam ciężarnych i w głównej mierze sporo przebywać na rześkim powietrzu. Ostrożny niewielki wysiłek porządnie wpływa na krążenie, to naturalnie dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen i składniki odżywcze.

W następstwie tego w trakcie ciąży należałoby jest uprawiać dozwoloną gimnastykę i uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie można uprawiać jednakże sportów urazowych i unikać generalnych porządków. Po ładnych, od czasu do czasu męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi czas rozwiązanie i spotkania maluszkiem. Jakikolwiek poród przebiega trochę inaczej, wskutek tego należałoby dowiedzieć się czego wolno spodziewać się na sali porodowej. Niesłychanie dobrym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia oraz rozmowa z lekarzem prowadzącym bądź też położną. Żaden niemniej jednak lekarz, położna czy inna jednostka nie jest w stanie opisać wnikliwie, jak będzie następował poród konkretnej damy.

You may also like...

Dodaj komentarz