Co możemy naprawić w samochodzie? Mechanik samochodowy radzi

Pasek rozrządu wymieniamy, co 80-90 tysięcy kilometrów. Kiedy nie wymienimy na czas paska może nastąpić jego odejście a co za tym idzie poważne uszkodzenie silnika. Do alternacji paska rozrządu potrzebne nam będą klucze dynamometryczne i właściwe ściągacze, które są niezmiernie drogie wiec porządniej je wypożyczyć aniżeli wybierać. Wymianę paska rozrządu możemy rozpocząć, gdy silnik jest zimny. Bazowym krokiem przy wymianie jest w pierwszej kolejności odłączenie akumulatora, zwiększenie samochodu oraz skonfigurowaniu go na kobyłkach, zdjęciu paska z alternatora, i zdemontowaniu nadkola.

Kiedy wykonamy te fundamentalne czynności zostaje nam zdjęcie osłony paska oraz jego demontaż. Przy demontażu pamiętany o segregowaniu śrub. Jeżeli nie pragniemy popełnić błędu przy ustawianiu rozrządu powinniśmy go zablokować przy pomocy szczególnych narzędzi, jakie też możemy wypożyczyć. W silnikach diesla jest to o dużo trudniejsze, ponieważ powinniśmy jeszcze zablokować pompę wtryskową w słusznym miejscu. Przy wymianie paska wymieniamy również rolki, bez względu na ich stan.

Pompy wodnej nie należy wymieniać pewnie ze jest niehermetyczna, jeśli jest wszystko w porządku korygujemy tylko ilość wody zgodnie z zaleceniem producenta – tutaj pomoże WarsztatSamochodowyWarszawa.PL – Elektryk Samochodowy Warszawa. Po zakończeniu pracy oraz założeniu paska nakładanie osłon rozpoczynamy całkowicie w odwrotnej kolejności. Każdy pojazd z nieraz ulga jakimś awariom. Przyczyna jest nieraz naturalne zużycie niektórych części lub też zaniedbanie kierowcy, Nie zawsze jednakże trudności z samochodem potrzebują wizyty u mechanika samochodowego jest dużo usterek, jakie właściciel samochodu ma prawo samodzielnie naprawić. Jedną z nich jest wymiana akumulatora. Kłopoty z rozładowanym akumulatorem można zdiagnozować szybko, najczęstszym objawem jest problem z rozruchem samochodu w zimowy, mroźny dzień. Odkręcamy kluczem numer dziesięć klemy oraz uzupełniamy wodą destylowaną a w następnej kolejności podpinamy do prostownika oraz ładujemy.

Niemniej jednak jeśli pomimo długiego ładowania akumulator nie funkcjonuje należy go bezwzględnie wymienić na śmiały. oraz Samemu też wolno bez problemu wymienić żarówki czy bezpieczniki. Te wszelkie informacje na temat wymiany tych dwóch rzeczy odnajdują się w książce dołączonej do auta.

You may also like...

Dodaj komentarz