Czarter żaglówek – czy to się opłaca?

Większa część osób decyduje się na zaplanowanie urlopu w najgorętszym okresie wakacyjnym. To wymowne, w końcu wszyscy liczą na to, iż w lecie będzie panowała interesująca pogoda, dopisze słońce oraz wiatr, a na dodatek daje to okazje na spędzenie wspólnego czasu z całą rodziną, bowiem dzieci mają wtenczas wakacje szkolne. Takie rozstrzygnięcie ma niemniej jednak parę niezaprzeczalnych wad.

Po pierwsze, w tym sezonie na urlop wyruszają nieomalże wszyscy. W rezultacie zamiast spędzić przyjemnie czas żeglując po cichych i czystych jeziorach, wolno zafundować sobie nerwowy czas w zatłoczonych mazurskich portach pełnych turystów z różnych kierunków Polski oraz świata. Nie zawsze jest to perfekcyjny oraz w największym stopniu komfortowy sposób spędzania wolnego czasu. Poza tym zwykle w tym najgorętszym czasie czartery jachtów są dużo droższe aniżeli poza sezonem urlopowym.

Wynika to z praw rynku, który dyktuje ceny. Im znacznie więcej osób pragnie wypożyczyć jachty w danym okresie, tym wyższe ceny ma prawo podyktować jednostka gospodarcza, która ma je w swojej szerokiej ofercie. Może się nawet okazać, że nie uda się wynająć łódki w wymarzonym terminie, bowiem sporo ludzi podpisuje umowy czarterowe z wybranymi przedsiębiorstwami z wielkim wyprzedzeniem, pragnąc mieć stuprocentową gwarancję, iż jacht będzie do ich dyspozycji od początku do końca wtedy, kiedy zaplanowali.

Próbując wynająć łódkę w ostatnim momencie można niestety zostać z niczym, a wówczas wakacje staną pod znakiem zapytania. Jeżeli już ktoś decyduje się na pływanie w czerwcu, lipcu bądź sierpniu powinien zająć się przygotowaniami niemało wcześniej. Tudzież zdecydowanie lepszym pomysłem jest czarter jachtów poza sezonem. Do wyboru są między innymi łodzie motorowe kabinowe. Można w owym czasie przebierać w ofertach firm, wybrać gruntownie taką łódkę, o jakiej się marzy, a na dodatek cena, jaką trzeba będzie zapłacić, będzie niższa.

Zaletą takiego żadnego pomysłu jest również to, że mazurskie jeziora nie są wtenczas tak zatłoczone, więc wolno naprawdę upajać się ich urokiem i w pełni korzystać z odpoczynku pod żaglami.

You may also like...

Dodaj komentarz