Dom z piwnicą lub ewentualnie bez – wykonanie wylewek

W tradycji krajowej dominuje przekonanie, że prawdziwy, dobry dom to taki, który jest ukończony w technologii murowanej – dopiero w minionych latach trochę zmienia się to przekonanie (u co niektórych) oraz stopniowo coraz to więcej domów powstaje w technologii drewnianej. Większa część także z nas uważa, że prawdziwy dom powinien mieć piwnice – takie przekonanie panuje przynajmniej w gigantycznej znacznej większości osób średniego oraz starszego pokolenia, młodzi ludzie niekoniecznie już tak uważają. Wobec tego również decydując się na budowę domu należy podjąć strategiczną decyzję – czy budować dom schematycznym, z podpiwniczeniem, lub częściowo podpiwniczony, czy także wybrać opcję domu ustawionego na gruncie, beż żadnej piwnicy. Jest to ważna kwestia już na wstępie, kiedy tak właściwie przeglądamy różne projekty domów, bo już wtedy powinniśmy wiedzieć, który projekt wybrać, aby było w nim jak bynajmniej przeróbek oraz zmian, niejednokrotnie wymagających poniesienia akcesoryjnych kosztów.

Dom z podpiwniczeniem to będzie z pewnością wartościową opcją w sytuacji, kiedy do dyspozycji posiadamy relatywnie niewielka działkę budowlaną, wówczas najmniejsza nawet powierzchnia powinna być gruntownie, z rozmysłem zagospodarowana – wtedy wolno zainwestować w wylewki anhydrytowe cena. Konstrukcja domu w tej opcji zezwala na przykład na zlokalizowanie na poziomie piwnicy garażu, co zaoszczędzi miejsca na posesji, a do tego mogą być tam zlokalizowane pokoje gospodarcze, kotłownia, a nawet takie pokoje gospodarcze jak pralnia, suszarnia czy siłownia – będzie to idealne wykorzystanie akcesoryjnej przestrzeni.

Mimo to w sytuacji, kiedy tak właściwie mamy dużą posesje, należytym rozwiązaniem będzie podjecie decyzji o budowy domu na gruncie. Takie wyjście jest z pewnością mnóstwo tańsze, bo wybudowanie piwnicy podwyższa koszt budowy mieszkania, jeżeli powiadamy o stanie surowym, nawet do 30 procent, a to może okazać się kwota niebagatelna. Oprócz tego koszt ten ma prawo być jeszcze znacznie większy, jeśli okaże się, że działka wybrana pod budowę domu posiada niezwykle niski poziom wód gruntowych, wówczas dom musi być budowany w technologii tak zwanej wanny, co oczywiście zwiększy do tego koszt jego podpiwniczenia.

You may also like...

Dodaj komentarz