Drewno – schody, akcesoria, kleje do drewna oraz środki do pielęgnacji

Dopracowując prywatne mieszkanie w stylu dzisiejszym stawia się w ogromnej mierze na materiały jednoczone z nowoczesnością, takie jak aluminium, szkło lub materiały syntetyczne. A nawet surowy cement jest ozdobnikiem takich pokoi. Rzadziej myśli się o użyciu drewna do takich pomieszczeń, co jest błędem robionym przez co niektórych projektantów. Drewno całkowicie odnajduje się albowiem w dowolnym współczesnym wnętrzu (nie jedynie jako posadzka), ma obowiązek być tylko adekwatnie dobrane, a rzeczy z nich wykonane odpowiednio opracowane, aby współgrały z resztą wyposażenia.

Drewniane schody, najczęściej kojarzone z wnętrzami o wiele bardziej klasycznymi mogą mieć również jak w największym stopniu wykorzystanie w nowoczesnym mieszkaniu – przetestuj TIMBER MARKET – Kleje do drewna. Projekty takich schodów z drewna są z reguły niesłychanie minimalistyczne.W szeregu przypadków stosowane są wprost same stopnie, które wystają tylko ze ściany. Brak podstopnic, a często nawet i balustrad sprawia, że wyglądają one ogromnie lekko oraz znakomicie wkomponowują się we wnętrze.

A wysokiej jakości drzewo nadaje im jedynie klasy, tak jak całemu mieszkaniu. Diabeł tkwi w detalach. To stare powiedzenie ma w sobie wiele prawdy oraz prawdopodobnie nigdy się nie zdezaktualizuje. Dotyczy bowiem nieomalże każdej sfery życia i pracy człowieka. To jak jesteśmy postrzegani, zależy w dłuższej perspektywie od wszystkich naszych działań, od tego jak się ubieramy, jak zachowujemy, co robimy. To, czy nasze mieszkanie wygląda na markowe oraz czy w głównej mierze sprawia nam przyjemność przebywanie w nim, także zależy od tysięcy drobnych szczegółów. Od tego, czy wszystko ze sobą współdziała, czy nie ma żadnych dysonansów, drażniących barw, drobiazgów powodujących, ze coś nam przeszkadza, choć sami nie wiemy co. Tak jest z każdym elementem wyposażenia domu. Czy to gra toczy się o okna, czy o drewniane schody, lub o wygląd drzwi – zawsze są szczegóły, o które trzeba zatroszczyć się, by dany szczegół wyglądał ładnie i elegancko. W wypadku drzwi czy okien takim detalem są bez zaprzeczania klamki. W wypadku schodów z drewna to z jakiego materiału są wykonane, jak kształt ma balustrada i jakie jest wyprofilowanie pojedynczych stopni.

You may also like...

Dodaj komentarz