Ekologiczna uprawa warzyw – jaką ochronę zastsować?

W związku z tym, iż sposób masowej uprawy ziemi nie sprawdza się, bo towary spożywcze i warzywa stają się coraz to bardziej zatruwane różnymi chemikaliami, do głosu rozpoczyna dochodzić ochrona środowiska. Jest obecnie coraz więcej takich domostw, w których hoduje się uprawy z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych nawozów i kompostu. Jesteśmy w stanie sami zresztą przekonać się o tym jakiegokolwiek dnia, że ekologia staje się coraz to ważniejsza i bez ustanku zyskuje na sile, o czym może zaświadczać choćby zwiększająca się liczba punktów sprzedaży ekologicznych. W takich punktach odnajdziemy na półkach tylko artykuły, które będą oznaczone nadzwyczajnymi certyfikatami, potwierdzającymi ekologiczną hodowle upraw, z jakich powstały pojedyncze produkty spożywcze i jarzyny, w tym pomidory.

Jednakże jak będziemy w stanie zauważyć, aby dany produkt mógł zdobyć taki certyfikat, gospodarstwo, uprawy, z których będzie on wykonany, powinny być adekwatnie pielęgnowane, wedle dokładnych norm. Z tego również powodu, nie każdy, kto będzie pragnął pielęgnować ekologicznie warzywa oraz owoce, będzie w stanie nadać własnym zbiorom taki certyfikat. Tutaj jednak, jeżeli będziemy poszukiwać takich towarów, warto zwracać uwagę na to, czy będą one posiadać taki właśnie znaczek kontroli jakości.

Rzecz jasna hodując ekologicznie uprawy, wypada całkowicie zapomnieć o stosowaniu jakichkolwiek syntetycznych środków, czy metod uprawy, zastępując je naturalnymi odpowiednikami – w wypadku uprawy pomidorów sprawdza się wirus pepino, biologiczna, skuteczna ochrona upraw dla Eko-gospodarstw. Do tego znaczącą rolę będzie odgrywać zastosowanie płodozmianu, pomimo tego, że jest to rozwiązanie niezmiernie drogie. Kojarzy się albowiem z ograniczonym miejscem na uprawę określonego typu warzyw. Ta metoda bazuje na tym, by poletko pozostało podzielone na co najmniej dwa obszary, w jakim miejscu na jednym będzie uprawiane jeden typ jarzyny, a na drugim inny, a po sezonie, dwóch, nadejdzie zmiana. Ekologiczna uprawa będzie traktować każdego aspektu hodowli, w tym także urządzeń, jakie będą wykorzystywane do przygotowania ziemi, lub do zbiorów.

You may also like...

Dodaj komentarz