Fotografia weselna – utrwalmy najlepsze momenty życia

Wydawać by się zdołało, że najłatwiejszymi fotografiami do wykonania są zdjęcia młodej pary. Jednak w czasie ceremonii ślubnej widać tak wiele różnych emocji na twarzach koronnych bohaterów i uczestniczących w uroczystości gości, że sam fotografik ma obowiązek być człowiekiem o obszernej wrażliwości, żeby wszelkie te nastroje zamknąć w obiektywie. Fotografia ślubna wymaga uchwycenia sytuacji, chwili, która już się nie powtórzy, a tylko sami zainteresowani będą mogli ją przywrócić we wspomnieniach.

Najpiękniejsze są fotografie, na jakich młoda para cieszy się swoją obecnością, otoczeniem, wzajemnym lojalnością oraz miłością, bez spoglądania w obiektyw aparatu fotograficznego. Fotografia ślubna stanowi cudowną pamiątkę, dokument, który następne pokolenia będą ze wzruszeniem oglądać, tak jak my dzisiaj oglądamy własnych pradziadków w luksusowych strojach z epoki – weryfikuje to duet fotografów. Czasy zmieniają się żywiołowo, dzienne obrazy z naszego życia każdego dnia przechodzą do historii, warto najważniejsze wydarzenia zatrzymać, choćby dla potomnych. Jeszcze kilkanaście lat temu fotografowie bardzo okazjonalnie stosowali plener jako tło do fotografii weselnej.

W najwyższym stopniu atrakcyjne były pozowane fotografie w atelier, na tle planszy widokowej przygotowanej przez fotografa. Pole do popisu było znaczące. Pani młoda siedzi na ławeczce, pan młody pochyla się nad nią, a za nimi helleńskie kolumny oraz ogniste róże. Wiele w bajkowych kolorach. Fotografia ślubna w końcu porzuciła czarno-białą formę na rzecz bogatej kolorystyki. Para młoda była długo i skrupulatnie rozmieszczona w stosownych pozach do zdjęcia, pejzaże za nimi były zmieniane, makijaż spływał w świetle mocnych lamp. Następny punkt ślubnej imprezy był zrealizowany. Nareszcie nadszedł czas, gdy nowożeńcy odkryli, że piękno natury jest o dużo bardziej fotogeniczne niż zakurzone plansze w atelier, fotografia ślubna weszła więc odważnie do parków, ogrodów, w góry, słowem otworzyła się na oczywiste piękno. Każda pora roku ma swoje uroki, jakie skwapliwie użytkowane są przez fotografów.

You may also like...

Dodaj komentarz