Jajniki policystyczne i ich konsekwencje – jak leczyć?

Zespół jajników policystycznych dotyka niesłychanie kolosalnej liczby kobiet na całym świecie. Z reguły jednak kobiety nie zdają sobie nawet sprawy z tego, iż problem dotyka właśnie ich. Dzieje się tak dlatego, iż nie każdy stan związany z zespołem jajników policystycznych jest odczuwany przez pacjentki. Lekarze ginekolodzy zawiadamiają, iż jakiekolwiek zaburzenia miesiączkowanie, muszą być zawsze zgłaszane poprzez pacjentkę w gabinecie ginekologicznym podczas schematycznego, cyklicznego badania.

Takich badania lekarz ginekolog zleci specjalne badania, jakie mogą potwierdzić bądź wykluczyć wystąpienie zespołu jajników policystycznych. Dzisiejsza ginekologia posiada już szereg nowomodnych metod leczenia tego zespołu chorobowego, przy jednoczesnym wybitnie dużym współczynniku łagodzenia objawów. Zgłaszając się na badanie, pacjentka na ogół sygnalizuje lekarzowi ginekologowi zaburzenia miesiączkowania, jakie mogą dotyczyć również bolesności menstruacji, jak oraz nieharmonijnego miesiączkowania.

Właśnie tego rodzaju objawy mogą z reguły świadczyć o wystąpieniu jajników policystycznych. Jakikolwiek gabinet ginekologiczny zarządzający sprzętem do wykonania ultrasonografii (USG) jest dziś w stanie dokładnie oszacować przedmiotowy stan chorobowy, albowiem ewidentnym jego objawem jest nieprawidłowa budowa jajników – na takie badanie uprzejmie zapraszamy do dobry ginekolog kraków. Według najświeższych metod leczenia zespołu jajników policystycznych, najczęstszym typem terapii jest zastosowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych, jakie uregulują okres trwania cyklów miesiączkowych. Niestety zdarza się, że po odstawieniu lekarstw, kłopot pojawia się na nowo. Najogromniejsze zagrożenie choroba stanowi wówczas, gdy w jej efekcie kobieta nie może zajść w ciążę. W takich sytuacjach lekarze ginekolodzy w wielu przypadkach sugerują możliwość zastosowania zapłodnienia pozaustrojowego. Nawet w wypadku, gdy kobieta nie zamierza już zajść w ciążę, jajniki policystyczne są w stanie jej znacznie zmniejszyć komfort życia. W głównej mierze miesiączka pojawia się nieregularnie, a w niektórych sytuacjach występuje tylko parę razy w roku. Powyższe stanowi kłopot w normalnym unikaniu zajścia w ciążę.

You may also like...

Dodaj komentarz