Jak długo trwa odrost rzęs?

Chociaż kiedyś może się wydawać, że fajnie jest życzyć sobie, gdy wypada rzęsa, pomysł utraty rzęs w wieku dorosłym nie jest zbyt zabawny. Już samo posiadanie pięknych rzęs może pomóc nam poczuć się bardziej pewnymi siebie, złożonymi i efektownymi jednocześnie. Dobrą wiadomością jest to, że podobnie jak włosy na twojej głowie, twoje rzęsy podążają tym samym cyklem wzrostu, więc możesz spać spokojnie, wiedząc, że odrosną.Dowiedz się więcej o cyklu wzrostu włosów i jak długo możesz oczekiwać, a także o tym, co możesz zrobić, aby zachęcić do gęstszych i pełniejszych rzęs już w 30 dni.

Dlaczego rzęsy wypadają? 4 fazy cykli wzrostu włosów

Twoje rzęsy wypadają z kilku powodów, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane czynnikami, takimi jak stres, zaburzenia równowagi hormonalnej, niedobory żywieniowe, a nawet choroby tarczycy. Jednak najczęstszym powodem utraty rzęs jest nieunikniony cykl wzrostu naszych włosów – i jest to całkowicie normalne. pełna recenzja

Mówiąc prościej, istnieją cztery fazy naturalnego cyklu wzrostu naszych włosów, a każdy włos znajduje się w jednym z tych czterech etapów w danym momencie:

Faza anagagenu

Faza telogenowa

Faza katagenowa

Faza egzogenna

Faza anagenowa

Przeciętny dorosły ma od 100 do 150 górnych rzęs i od 50 do 75 dolnych rzęs na każdej powiece. Każda z twoich rzęs przechodzi przez cztery cykle wzrostu, chociaż wiele z nich przechodzi przez różne cykle w danym momencie.

W badaniu cyklu wzrostu rzęs naukowcy ustalili, że faza anagenowa dla rzęs trwa od około 25 do 43 dni lub nawet od jednego do dwóch miesięcy. Faza anagenowa nazywana jest fazą wzrostu cyklu.

Faza katagenu

Kolejna faza, zwana fazą katagenu, to faza przejściowa cyklu wzrostu rzęs. Jest to najkrótszy cykl, trwający około 15 dni. W tym czasie Twoje rzęsy przestały rosnąć, a mieszki włosowe zaczynają się kurczyć, aby przygotować się do fazy spoczynku.

Faza telogenu

Po fazie katagenu następuje faza telogenu, trwająca od około 100 dni do nawet dziewięciu miesięcy. Pomyśl o tym momencie jako o fazie spoczynku dla twoich rzęs. W tej fazie Twoje rzęsy są na pełnej długości, a mieszki włosowe są całkowicie skurczone.

Faza egzogenu

Ostatnia faza to faza egzogenu — wtedy włosy w końcu wypadną. Następnie cykl zaczyna się od nowa z fazą anagenu.

Jak długo trwa odrost rzęs?

Według Wydziału Dermatologii Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles School of Medicine, pełny cykl rzęs może trwać od 5 do 11 miesięcy. Ponieważ każda rzęsa znajduje się na innym etapie cyklu wzrostu włosa, każda rzęsa rośnie w innym tempie. Pełne odrośnięcie rzęs może zająć od kilku tygodni do kilku miesięcy, ale prawdopodobnie wypadnie gdzieś pośrodku. A według American Academy of Ophthalmology, Twoje rzęsy odrastają w ciągu około sześciu tygodni, zakładając, że Twoje mieszki włosowe są zdrowe i nienaruszone.

Znany wizażysta i ekspert od rzęs, Douglas Otero, mówi, że według jego doświadczenia czas odrastania rzęs jest wyjątkowy dla każdej osoby. „Każdy jest inny, a styl życia odgrywa dużą rolę” – powiedział. „Jeśli jesteś aktywny, rzęsa ma tendencję do szybszego odrastania”.

Otero mówi, że istnieją pewne czynniki, które mogą zahamować naturalny cykl wzrostu twoich rzęs. „W złych przypadkach, takich jak oparzenia lub najczęstsze reakcje alergiczne na klej do rzęs, wytworzenie się włosa z mieszka włosowego może zająć więcej czasu” – powiedział Otero.

Jak szybciej uzyskać pełniejsze rzęsy?

Aby pomóc Twoim rzęsom odrosnąć, możesz przyjąć pewne nawyki, które pomogą je zachować, uniknąć niepotrzebnego wypadania i wzmocnić każde pasmo.

1. Użyj odżywki do rzęs na co dzień

Aby zadbać o zdrowie Twoich rzęs, będziesz potrzebować bogatej w składniki odżywcze odżywki do rzęs, która odżywi Twoje mieszki włosowe. Wystarczy przesunąć szczoteczką aplikatora GRO Lash Serum wzdłuż linii rzęs raz rano i raz wieczorem, a widoczne rezultaty powinny być widoczne po około czterech do ośmiu tygodniach. Używaj go samodzielnie lub noś pod makijażem. Możesz mieć pewność, że codziennie używasz naszej odżywki do rzęs, wiedząc, że jest ona w 100% oparta na roślinach, wolna od hormonów i toksyn, dzięki czemu jest bezpieczna nawet dla najbardziej wrażliwej skóry.

GRO Lash Serum jest fachowo skomponowane z przetestowanymi klinicznie roślinnymi substancjami aktywnymi, takimi jak czerwona koniczyna i środek mung, który zapewnia zauważalnie grubsze i pełniejsze rzęsy. Aby uzyskać dodatkowe wsparcie, wypróbuj GRO+ Advanced Lash Serum z CBD. Twoje rzęsy Ci podziękują.

2. Bądź delikatny przy usuwaniu makijażu

Podczas demakijażu należy unikać pocierania lub szarpania rzęs, co może spowodować niepożądane wypadanie rzęs. Chusteczki do demakijażu mogą być szczególnie mocne dla twoich rzęs. Zamiast tego użyj delikatnego, beztłuszczowego płynu do demakijażu oczu z wacikiem lub płatkiem i delikatnie przetrzyj nim okolice oczu.

You may also like...

Dodaj komentarz