Jak pokonać strach przed stomatologiem?

W nowoczesnych czasach w dalszym ciągu jest to zauważalne, że w momentach, kiedy ktoś mówi o dentyście, wielu postaciom jeży się włos na głowie. Od zawsze namacalny był strach przed dentystą, a lekarze stomatolodzy niejednokrotnie dziwili się, z jakiego powodu tak się dzieje. Żaden z nich przenigdy, podczas nauki na akademii lekarskiej, nie myślał o tym, iż chce pozostać doktorem, żeby straszyć innych. Nie jest to przecież cel lekarza stomatologa. Człowiek zostaje medykiem, żeby kurować innych, żeby ulżyć w ich cierpieniach, żeby wyprowadzić z choroby. W przypadku innych lekarzy fachowców rzadko, kiedy można zauważyć fakt, że pacjenci się ich boją.

A w przypadku dentysty praktyka ta jest nierozdzielnie powiązana z wykonywaniem zawodu stomatologa. Tak naprawdę, każdy pacjent boi się bólu, nie samego doktora, jako osoby oraz całe szczęście, iż na studiach lekarskich też o tym uczą.

Najwidoczniej, jeszcze do niedawna, wykłady z tego obrębu nie spełniały rezultatu, ponieważ coraz mocniejsze jest już znieczulenie w gabinetach. W jakiejkolwiek podstawówce była i jest higienistka, a razem z nią, higienistka dentystka. Może nie we wszystkich placówkach oświatowych było to regułą, jednakowoż w wielu przypadkach panie dentystyki w nich zatrudnione były dla dzieci niezmiernie nie uprzejme. Pacjent żąda, też ten mały, aby homeopata konin był dla niego wielkoduszny oraz nie negował jego strachu przed cierpieniem. To jest bardzo istotne, w jaki sposób lekarz stomatolog przystępuje do pacjenta oraz jego obaw, a już w szczególności, kiedy tak właściwie pacjentem jest małoletnie dziecko.

Kiedy higienistka obiecuje maluchowi, iż nic go nie będzie bolało, a w następnej kolejności na fotelu dentystycznym okazuje się, że ból jest nie do wytrzymania, pacjent krzyczy w niebogłosy, a dentystka wykrzykuje jeszcze o wiele bardziej, żeby dziecko przestało, to zdecydowanie nie jest dobra praktyka. Właśnie w ten sposób nieraz odbywało się to w dawnych czasach, albowiem szkoły oszczędzały na lekach i znieczuleniu, a cierpiały na tym dzieci, którym uraz do dentysty pozostał do dziś oraz nie chcą się leczyć.

You may also like...

Dodaj komentarz