Jak pozbyć się zadłużenia? Egzekutor oraz windykacja

Jeżeli zalegasz z cenami lub ewentualnie ratami zadłużenia, zwracaj uwagę na korespondencję. Być może niedługo dostaniesz wezwanie do zapłaty. Jeśli nadal nie płacisz, do Twoich drzwi ma okazję zapukać firma windykacyjna czy też komornik. Duża grupa dłużników sądzi, że ten drugi to urzędnik państwowy. Jednak komornik to funkcjonariusz publiczny, jaki funkcjonuje przy sądzie rejonowym. Windykacje z jego udziałem nie przynależą do najprzyjemniejszych, lecz niestety są niesłychanie częste. Kooperują z nim firmy windykacyjne, ponieważ co poniektóre sprawy sądowe kończą się naturalnie nakazem egzekucji komorniczej. Windykacja komornicza w takich jednostkach polega na kompleksowej współpracy ze wspomnianym funkcjonariuszem publicznym.

Chodzi tutaj po największej części o egzekucję, ale też licytację zarówno nieruchomości jak oraz mienia dłużnika – przetestuj windykator. Komornik jest też zobowiązany do poszukiwań majątku, jaki dłużnik ukrywa. Stąd niekiedy miarodajne wpadki, w jakich do majątku zaliczano pojazd sąsiada, jaki stał przed posiadłością dłużnika. Należałoby, w związku z tym płacić wszystkie rachunki w terminie. Problemy finansowe niosą ze sobą powstawanie długów. Gdy dłużnik stara się je spłacać regularnie, firmy windykacyjne stosują tzw. miękką windykację. Jeżeli wezwania do zapłaty nie zapewniają jakichkolwiek efektów w owym czasie stosuje się tzw. twardą windykację. Wszystko zależy od zadłużenia. Jeśli powstało ono niedawno, a do tego jest to pierwszy dług konsumenta wtenczas wierzyciele są bardziej wyrozumiali.

Windykatorzy stosują w owym czasie szablonowe wezwania do zapłaty, ewentualnie negocjują z klientem rozłożenie długu na raty. Jeśli zobowiązanie istnieje już od dłuższego czasu, a miękka windykacja nie przyniosła do tej pory skutku, windykatorzy następują do sądu o wydanie wyroku. Nieraz po takim kroku zadłużony ma do czynienia z egzekucją komorniczą. Jeżeli jest ona niedopuszczalna dłużnik może zostać podciągnięty do zobowiązania karnej. Tak się dzieje, np. osobami, jakie nagminnie uchylają się od płacenia alimentów. Uważać również muszą przedsiębiorcy, którzy nie płacą, np. za towar. Ich zadłużenie powoduje najpierw zastosowanie windykacji miękkiej, a w razie braku rezultatów przechodzi się do windykacji miękkiej.

You may also like...

Dodaj komentarz