Jak zadbać o dywan? Zadbaj o pranie

W jaki sposób dbać o dywan? To pytanie pojawią się na ustach gospodyń pokojowych niezwyczajnie często. Choć dywanów w domach, z roku na rok znajdziemy co chwila mniej, to pełny czas są one względnie modne. Grono ludzi decyduje się na przystrojenie podłogi, pięknymi kasetonami z drewna czy płytkami ceramicznymi. Dywany wydają się wówczas zbędne, albowiem osłoniłyby całą podłogę. Jeżeli decydujemy się na używanie dywanu, musimy pogodzić się równocześnie z faktem, iż będziemy od niego typowo troszczyć się. W najogromniejszym stopniu podstawową i wymagającą typowego używania formą polerowania dywanu, jest naturalnie odkurzanie.

Tok ten powinniśmy osiągać co najmniej co 2 – 3 dni. Dywan jest albowiem siedliskiem kurzu oraz bakterii, jakie musimy regularnie usuwać. Na rynku znajduje się teraz cała gama, wszelkiego rodzaju odkurzaczy, które zrealizują za nas większość pracy. W ostatnich czasach, pojawiły się w naszym kraju na półkach sklepowych, myjki parowe do dywanów. Są to urządzenia nadzwyczajnie proste w obsłudze oraz przynoszące stosunkowo wyśmienite wyniki. Myją one dywan przy użyciu ciepłej pary hydrologicznej, pod dużym ciśnieniem. Mnogość bakterii i mikroorganizmów, nie jest w stanie przeżyć w gorącym środowisku, dlatego myjki parowe pełnia także funkcje dezynfekacyjne. W drogeriach oraz sklepach chemicznych, znajdziemy także mnóstwo preparatów do dywanów.

Zdołamy wyróżnić preparaty myjące, dezynfekujące lub odświeżające. Większość jednakże scala w sobie wszystkie te przymiotniki. Po naniesieniu na dywan, wyrabiają czynną pianę, która wznosi zabrudzenia oraz pył ku górze. Jeżeli należymy do ludzi w wyższym stopniu powolnych, możemy pozwolić sobie na sporadyczne mycie dywanów w obeznanej pralni. Pralnie, jak np. pranie kanap, posiadają odpowiednie urządzenia oraz detergenty, jakie doprowadzą skonstruowany przez nas dywan do doskonałego poziomu. Chociaż ceny są stosunkowo wysokie, powinno się jednakże co jakiś czas zastosować lifting dywanu. Trzeba jednak pamiętać, że odkurzanie to kanwa.

You may also like...

1 Response

  1. Tomasz Wasilewski Tomek pisze:

    W ofercie hurtowni chemicznej znajdziesz chemię gospodarczą (środki piorące, środki czystości, odplamiacze, odświeżacze powietrza), produkty higieniczne (produkty do higieny jamy ustnej, higieny osobiste, produkty do golenia) oraz kosmetyki. Zapoznaj się z ofertą naszej firmy na stronie https://www.roem.pl/hurtownia-chemiczna

Dodaj komentarz