Kasy fiskalne online – czy są lepsze niż tradycyjne?

Jaką kasę fiskalną najlepiej wybrać do swojej firmy? Lepiej zdecydować się na wersję online, czy może odpowiednią inwestycją będzie urządzenie tradycyjne? Postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje na ten temat, co być może pomoże niektórym przedsiębiorcom w podjęciu właściwej decyzji.

Charakterystyka kas fiskalnych online

Coraz popularniejsze kasy fiskalne online to urządzenia sprawdzające się doskonale w praktycznie każdej branży. Niektórzy przedsiębiorcy nie mieli wyboru i wraz z rokiem 2020 zostali zmuszeni do ich zakupu. Przepisy wówczas narzuciły obowiązek na zakłady naprawiające samochody i motocykle, a także firmy świadczące usługi z zakresu naprawy, wymiany i bieżnikowania ogumienia. Jeśli przedsiębiorca zobowiązany do wykorzystywania kasy fiskalnej online nie zakupi urządzenia, naraża się na karę finansową. Należy także pamiętać o okresowych przeglądach. Serwisowanie sprzętu jest bardzo ważne i potwierdza prawidłowe działanie urządzenia.

Różnice w kasach fiskalnych

Pozytywną cechą kas fiskalnych online jest łatwa obsługa oraz dość niska, zachęcająca wręcz cena. Dodatkowo wiele z nich posiada estetyczne, duże interfejsu, które cieszą oko. Obsługa klienta dzięki nim staje się sprawna i wygodna. Kasy fiskalne Żabno warto zamówić u dostawcy, który poza sprzedażą urządzenia zapewnia dodatkowe szkolenia oraz pełen serwis wyposażenia. Ogólnie zasada działania wersji klasycznych oraz modeli online jest dość zbliżona.

Kto musi mieć kasę fiskalną?

Od 2021 roku wiele przedsiębiorstw musi zaopatrzyć się w tego typu sprzęt. Nowe wytyczne informują, że kasy fiskalne online będą obowiązkowym elementem do obsługiwania kontrahentów w branżach kosmetycznych, fryzjerskich i w przedsiębiorstwach medycznych. Przypominamy jednak, że nowi przedsiębiorcy mogą liczyć na ulgi podczas zakupu urządzenia – przepisy mówią nawet o 700 złotych, które wrócą do kieszeni podatnika. To skuteczne rozwiązanie skłaniające do zakupu kas fiskalnych online. Firmy sprzedające sprzęt często potrafią przygotować dokumenty dotyczące ulgi dla swoich klientów.

 

You may also like...

Dodaj komentarz