Klasyfikacja kawy – popularni twórcy

Na półkach sklepowych posiadamy nadzwyczaj przeróżne kawy. Opakowane są one w rozmaite zapakowania, pudełeczka, woreczki. W pewnych momentach niezmiernie długo zastanawiamy się zanim wybierzemy tą należytą. By wiedzieć, jak dana kawa smakuje musimy jej spróbować. Nie ma innego sposobu na sprawdzenie jej smaku. Są kawy pokrewne do siebie w smaku, ale są również oraz takie kompletnie różne. Kawę można poddać klasyfikacji.

Promuje się kawy w ziarenkach, kawy rozpuszczalne oraz te, które są liofilizowane. W Polsce najpopularniejsze są kawy rozpuszczalne. Większość z nas pije właśnie takie kawy. Kiedyś nie były one osiągalne. Trzeba było sprowadzać je z zagranicy – a to niekiedy było nadzwyczaj trudne. Kupowało się w następstwie tego kawy w ziarnach i poprawnie przygotowywało do parzenia – mieliło w młynkach do kawy tak, aby zdobyć odpowiednią strukturę takich ziaren, by rozdrobnić je.

Nie mogły być zbyt drobne, jakkolwiek oraz nazbyt grube. Każdy samodzielnie musiał opisać, jaka kawa smakuje mu najbardziej – polecamy kawa crema. Obecnie mamy niezwykle kolosalny wybór kaw. Są rozmaite smaki, różni twórcy. Kawa produkowana oraz przede wszystkim hodowana jest w przeróżnych państwach.

By dopuszczalne było wyprodukowanie ziaren kawy w miejscu, w jakim pragniemy założyć plantację musi być prawidłowo ciepło, musi być stosowna wilgotność. Większość kawy produkowana jest w Ameryce Południowej oraz Azji.

Znikome ilości w Afryce. Bezsprzecznie do najogromniejszych wytwórców zalicza się Brazylię. Stamtąd na rynek światowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy. A jest to w samej rzeczy niesłychanie wiele. To nieomalże trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na rynek światowy.

Drugim co do wymiarów producentem jest Wietnam a niedługo za nim plasuje się Indonezja. I to właśnie z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Wiele osób kupując w sklepach kawę zwraca szczególną uwagę na to skąd pochodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie i Etiopii. To właśnie rynek kawy dostarcza tym krajom milionowe zyski. A hodowla kawy w żadnym wypadku nie jest rzeczą prostą. Każdy miłośnik tego fantastycznego napoju ma obowiązek to wiedzieć.

You may also like...

Dodaj komentarz