Kolagen – zatroszcz się o to, żeby był w Twoim ciele

Kolagen jest białkiem prostym, jakie składa się tylko z aminokwasów o włóknistej budowie. W ciele tworzą one długie spirale zwane łańcuchem polipeptydowym. Jego doniosłą funkcją jest utrzymywanie sprężystości cery. Działa także wspomagająco na procesy regeneracji oraz gojenia się ran. Wykorzystuje się go również w sytuacjach zapotrzebowania odbudowy kości oraz stawów, na przykład podczas złamań. Pomiędzy dwudziestym pierwszym a dwudziestym piątym rokiem życia powoli rozpoczynamy tracić kolagen. Jego niedobór może być niezwykle niepokojący dla naszego organizmu, właśnie dlatego warto zawczasu pomyśleć o jego uzupełnianiu. Istnieje kilka sposobów na dostarczenie kolagenu do naszego ciała. Jednym z nich jest aplikacja suplementów diety w postaci tabletek. Inną metodą jest używanie specjalistycznych preparatów zawierających kolagen. To dobry sposób, albowiem w drogeriach i aptekach osiągalny jest gigantyczny wybór marek produkujących preparaty z kolagenem.

Jesteśmy w stanie skompletować naszą idealną kosmetyczkę wybierając Colway sklep, toniki, kremy oraz balsamy. To całościowa ochrona naszego organizmu. Jako że konstrukcja kolagenu ma zakres włóknisty, jest to jeden z ostatecznych składników narządów. W ten sposób konstruuje struktury ich błon zewnątrz oraz śródnarządowych. W jego budowie bierze udział aż dziewiętnaście przeróżnych aminokwasów.

Większość z nich jest przyporządkowana wyłącznie budowie kolagenu. Naukowcy stwierdzili, iż kluczowe procesy starzenia odbywają się w tkance łącznej, na jaką składa się właśnie kolagen. Liczą one na zmiany kolagenu zawartego w tkance łącznej z postaci rozpuszczalnej do nierozpuszczalnej. W rezultacie tej przemiany dochodzi do zwiotczenia skóry i utraty zdolności pęcznienia, bowiem zmniejsza się zdolność do wiązania wody w organizmie. Stąd cera tracie własne nawilżenie. Jest to proces naturalny, jakkolwiek współczesna kosmetyka nie przyjmuje tego stanu rzeczy, wobec tego powstaje coraz szersza gama kosmetyków zawierających oczywisty kolagen. Kosmetolodzy zalecają używać kolagenowe żele do mycia a także kolagenowe kremy pielęgnacyjne.

You may also like...

1 Response

  1. Tomasz Wasilewski Michał pisze:

    Przy wyborze kosmetyków pamiętaj, aby wybierać takie, które wpływają nie tylko na twoje piękno, ale także robią coś dla innych, a jednocześnie coś dla ciebie. Chodzi mi o wpływ kosmetyków na środowisko. Więc wybieraj produkty od np. Arbonne, które są bez barwników i zbędnej chemii.

Dodaj komentarz