Navegado: tradycyjne chilijskie wino

Tradycyjna oraz wyrazista – pochodząca z Chile Borgona jest takim przepisem, jaki wśród licznych pozostałych można odnaleźć na witrynie Tragos Del Mundo. Są albowiem tutaj scharakteryzowane pyszne trunki znane na całym świecie. Jest to bez wątpienia przepis niepowtarzalny, z jakim można zaznajomić się, przeglądając domenę https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/. I to najlepszy dowód na to, że na wyznaczonej stronie umieszczone są wyłącznie niebanalne propozycje napojów na bazie alkoholu. Borgona to trunek na podstawie czerwonego wina i truskawek. Trzeba naszykować go w dużym dzbanku.

Idealnie będzie nadawał się do picia podczas lunchów lub imprez towarzyskich. Patrząc na to, że jest to trunek bardzo słodki, to smak alkoholu jest rzeczywiście mało wyczuwalny. O ile wobec tego ktoś nie preferuje mocnego smaku alkoholu, to jest to perfekcyjna propozycja dla niego. To rzadko spotykana mieszanka, najlepsza na letnie dni. Na początku lata, w czasie sezonu na truskawki, opłaca się zdecydować się na zrobienie takiego napoju i spróbować czegoś dotychczas nieznanego. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na to, aby nie zjadać zbyt wiele truskawek z takiego napoju, gdyż nasączone winem mogą uderzyć do głowy.

Przepis na Burgundię jest prosty do zrobienia. Wynika to z tego, że zawiera niewiele składników. Jeśli internauta chce, to może dodać koniaku do Burgundii. Natomiast to już opcja dla osób preferujących wyjątkowo mocny posmak. Do wykonania wakacyjnego, chilijskiego napoju alkoholowego potrzebne są: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kosteczki lodu oraz trochę cukru. Należy umyć a także posiekać owoce. W następnej kolejności, wymieszać je z cukrem i odłożyć na pół godziny. Do słoika należy wlać wino, a potem nasączone owoce. Wszystko trzeba wymieszać i wlać do dzbana. Uprzednio, dodając do dzbanka parę kostek lodu, aby trunek ochłodzić. Rzeczywiście, okaże się to napój, jaki skosztowany po raz pierwszy robi świetne wrażenie i na długo zostanie zapamiętany.

You may also like...

Dodaj komentarz