Odnowienie dachu – co oraz gdzie należałoby nabyć?

Na naszym rynku jesteśmy w stanie wyróżnić następujące typy blach dachowych: stereotypowe lub tak oznaczane blachy dachowe oryginalnej generacji, innymi słowy blachy dachowe termozgrzewalne. Blachy dachowe tradycyjne znajdują swoje przeznaczenie pomiędzy innymi w wykonywaniu wielowarstwowych pokryć dachowych czy również izolacji przeciwwilgociowych – wypróbuj pokrycie dachu. Do produkcji pap stereotypowych wykorzystywany jest asfalt niemodyfikowany, osnowę stanowi zaś tektura budowlana o gramaturze 333g/m2 lub 400g/m2. W zależności od typu blachy dachowe od wierzchniej i spodniej strony pokryte są one drobno bądź gruboziarnistą posypką. Mimo tego, iż na rynku znajdują się aktualnie nowocześniejsze rodzaje pap, blachy dachowe tradycyjne cieszą się kolosalną famą, a to za sprawą ich ceny. Blachy dachowe termozgrzewalne składają się z sześciu powłok (od góry): zakład wzdłużny; posypka mineralna w różnych odcieniach; wodoszczelna mieszanka bitumiczna; osnowa; wodoszczelna mieszanka bitumiczna; folia poliolefinowa. Różnica między tymi dwoma typami dotyczy sposobu ich układania.

Na dolnej domenie blachy dachowe zgrzewalnej umieszczona została dodatkowa warstwa asfaltu, która ma służyć dokładnemu sklejeniu blachy dachowe z podłożem w trakcie stapiania jej palnikiem gazowym. Aby blacha służyła nam na dłużej należy układać ją zgodnie z pewnymi prawami występującymi w sztuce budowlanej i podczas służących warunków pogodowych. Punktem, jakie w najwyższym stopniu narażone jest na zniszczenie jest obróbka. Należy tu szczególnie uważać na niedociągnięcia obróbek, żeby w przyszłości wilgoć nie wywoływała zniszczeń i nie dostawała się do wnętrza mieszkania. Blacha użytkowana do pokrywania dachów musi posiadać jednolitą strukturę, nieposiadającą załamań czy dziur. Standardowe blachy dachowe przykleja się lepikiem bądź klejem na gorąco bądź na zimno. Blachy dachowe termozgrzewalne tudzież przykleja się przy użyciu palników gazowych.

Reguła układania blachy dachowe polega na podgrzewaniu dolnej warstwy- bitum jaki się tam mieści topi się, to właśnie dzięki czemu przykleja się ona do podłoża. Jednym ze sposobów układania blachy dachowe a równocześnie zazwyczaj stosowanym jest zgrzewanie całej szerokości rolki oraz przytwierdzenie jej do podłoża. Blachy dachowe mają tzw. zakład pod następny pas, który z reguły ma szerokość od 8-10cm. Żeby blacha położona była szczelnie wypada zgrzewać ją na minimum 8cm na długości oraz 10cm na zwieńczeniach rolek. Aby zapobiec nadmiernemu wtopieniu się asfaltu na zgrzewie czas podgrzewania nie może być nazbyt długi.

You may also like...

Dodaj komentarz