Pomoc oraz obsługa notarialna traktująca sprzedaży bądź kupna nieruchomości

Nabycie mieszkania lub odmiennej posiadłości, a też transakcja zamiany, żeby być w pełni legalna oraz prawomocna, ma obowiązek odbywać się na zasadzie aktu notarialnego. Deweloperzy wyprzedający pionierskie mieszkania na rynku pierwotnym oraz pośrednicy fascynujący się handlem posiadłościami na rynku wtórnym przeważnie umawiają się z kontrahentami w zaprzyjaźnionej kancelarii notarialnej. Wynika z tego pewny komfort wzajemnego zaufania w trakcie współpracy. Wobec tego notariusz, który zna pośrednika załatwiającego transakcję ma prawo liczyć na to, że obiecane dokumenty zostaną dostarczone na czas i mniej asekuracyjnie ustalać termin podpisania umowy.

Mediator wspomaga swoim klientom zgromadzić niebezużyteczne dokumenty lub ewentualnie na bazie upoważnienia robi to za nich. W przypadku zamiany własnościowych mieszkań używanych witryny ustalają, jaka jest cena każdego z lokali oraz w związku z tym, jaka będzie dopłata witryny, jaka zamienia mieszkanie mniejsze na pokaźniejsze. Można ustalić również równoważność wartości obu lokali, wtedy zamiana odbywa się bezgotówkowo. Przed podpisywaniem umowy wymagane są dokumenty obu mieszkań, innymi słowy akty własności, wypisy z ksiąg wieczystych, wypisy z rejestru gruntów.

Notariusz żąda także przedstawienia poświadczeń z administracji obu lokali o braku zaległości pieniężnych poprzednich właścicieli. Oprócz wypisu z ksiąg trwałych w samym akcie notarialnym zawarte jest oświadczenie obu stron internetowych o braku zadłużenia, czy też ewentualnie o jego wysokości. Pośrednik daje notariuszowi dokumenty stwierdzające, że w danych apartamentach nie jest zameldowany nikt poza osobami zameldowanymi. W przypadku dwustronnego zaufania pośrednika i notariusza, dokumenty dostarczane są z takim wyprzedzeniem, że zachowują aktualność w dniu dokonania aktu zamiany. Współpraca taka jest wygodna i dobra dla najbardziej zaintrygowanych, innymi słowy kontrahentów dokonujących zamiany. Od czasu do czasu przy podpisaniu aktu notarialnego obecnych jest dwóch pośredników, jeśli każda ze stron korzystała z innego biura. Wtedy wybór kancelarii notarialnej, która przeprowadzi kompletną operację zależy od dwustronnych uzgodnień.

You may also like...

Dodaj komentarz