Popularne auta elektryczne – Chevrolet i Nissan

Chevrolet wprowadził na rynek model Spark oraz postanawia go unowocześniać, wytwarzając jego model z całkowicie elektrycznym napędem. Koncern postanawia rozróżnić obie nazwy oraz temu nowemu modelowi nadać nazwę Spark EV. Nie będzie to produkcja masowa, wyłącznie limitowana, która ma dotrzeć do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych oraz na paru innych rynkach na świecie, celowo wybranych. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy jest ograniczona. Wszelkie, wyprodukowane modele mają dotrzeć na globalny rynek w 2018 roku.

Koncernowi Chevrolet zależy na tym, aby produkując markę samochodu z elektronicznym napędem wyjść naprzeciw swoim kontrahentom i ich potrzebom, które ciągle są coraz wyższe, a wzorzec jazdy oraz przemieszczania się pragnie coraz to oryginalnych oraz korzystniejszych postępów. Elektroniczny napęd Chevroleta możliwy jest to właśnie dzięki przeznaczeniu zaawansowanych baterii litowo – jonowych, które to są w stanie dostarczyć energię napędowi zawartemu w autach Spark. Ich jedynym producentem ma być jednostka gospodarcza A123 Systems. Koncern ten postanawia zastosować inne zasilanie samochodów, aniżeli dotychczasowe benzynowe lub gazowe.

Nissan Motor Co Ltd. powoli rozpoczyna opracowywanie nowego stosu paliwowych ogniw, które to są wytwarzane do samochodów z napędem elektrycznym – przetestuj Stacje ładowania samochodów elektrycznych producent. Firma już od dawien dawna funkcjonuje nad udoskonaleniem tego procesu oraz kreacją ogniw paliwowych jak najwyższej jakości i innowacyjnej generacji. Wszelkie te działania koncern motywuje ochotą działania w porządnej wierze, w kwestii środowiska, a też żeby w przyszłości zbudować społeczeństwo, które nie będzie emitowało do środowiska jakichkolwiek substancji szkodliwych. W własnych badaniach udało się naukowcom z Nissana o wiele udoskonalić elektrody membranowe, a też ścieżki przepływu między warstwami separatora, które to są elementami zawierającymi się w paliwowym ogniwie. Dzięki tym działaniom udało się zdobyć znacznie bardziej gęstą moc stosu, nawet do dwóch i pół raza wyższą, aniżeli miało to miejsce w 2005 roku, co pozostało ustanowione jako ogólnoświatowy rekord.

You may also like...

Dodaj komentarz