Potrzebujesz nowy samochód? Weź kredyt! Konsultant pomoże w doborze oferty

Każdy, kto chce nabyć wóz, a nie posiada odpowiedniej gotówki ma prawo iść do banku po kredyt samochodowy. Kredyt samochodowy w własnej formie oraz formalnościach podobny jest do kredytu na zakup towarów. Do jego przyznania wymagane są bazowe dokumenty takie jak dowód osobisty oraz udokumentowane płace. Pobocznym warunkiem, jaki może postawić bank to taki, że pojazd nie może być starszy aniżeli dziesięć lat.

Dzisiaj banku nie obchodzi pochodzenie wozu, może być on zarejestrowany w kraju czy też zagranicą. Kiedy bank udostępni nam zezwolenia na nabycie samochodu to musimy spełnić poboczne formalności. Pierwsza taka formalność to ufundowanie zastawu sądowego. Taki zastaw sądowy polega na napisie do księgi zastawów sądowych, stosownej adnotacji w dowodzie rejestracyjnym. I na mocy takich wpisów, mimo iż jesteśmy właścicielami wozu nie jesteśmy w stanie go ani sprzedać ani oddać do kasacji.

W ten sposób kredytodawca chroni się przed nieuczciwymi kredytobiorcami. Dodatkowym warunkiem, jaki bank stawia kredytobiorcy jest to, że pojazd ma obowiązek posiadać akcesoryjne ubezpieczenie auto casco. W dzisiejszych realiach posiadanie samochodu nie wydaje się być już luksusem zajętym dla nielicznych, niemniej jednak koniecznością związaną z podróżowaniem do pracy. Dla większości ludzi zakup nowego, wymarzonego samochodu kojarzy się z zaciągnięciem w banku kredytu.

Niemniej jednak większa część banków przygotowała wyjątkową ofertę pod nazwą kredyty samochodowe, formalności w nich są łatwiejsze niż w stereotypowych pożyczkach gotówkowych, lecz banki stawiają kontrahentom inne obwarowania, które maja chronić je przed niespłacalnymi ratami – pomoże doradca kredytowy wrocław. Przeważnie zastawem takim jest wpis do dowodu rejestracyjnego, w jakim w większości wypadków bank jest właścicielem lub też współwłaścicielem samochodu w zależności od sumy pierwszej wpłaty. Po zakończeniu spłaty rat cesja banku wygasa i dowodzie rejestracyjnym dokonywane są zmiany.

Do podpisania takiego kredytu wystarczy dowód osobisty, drugi dokument (na ogół prawo jazdy) i zaświadczenie o wynagrodzeniu. Niewątpliwie konieczne jest posiadanie pozytywnej historii w Biurze Informacji kredytowej. Najczęściej kredyt taki jest przekazywany bezpośrednio na konto właściciela komisu lub też salonu samochodowego.

You may also like...

Dodaj komentarz