Powierzchnia biurowa – biurka, fotele oraz ponadprogramowe akcesoria

Ludzie, jacy zostali zatrudnieni do pracy w obszernej korporacji mają spory kłopot z dostosowaniem się do sztywnych i nieraz szarych reguł życia w takiej firmie – coraz częściej doprowadzając świadomie lub nieświadomie do znacznych konfliktów. Często osoby nie mogące zaadaptować się do sztywnych reguł postępowania i bardzo nudnej przestrzeni biurowej, która nie pozwala na dowolną indywidualność oraz promowanie swojej osobowości, po prostu naturalnie buntują się przeciwko takiemu stanowi rzeczy.

Jednak firmy to organizmy, jakie o dużo prędzej zwolnią nawet całe piętro nieposłusznych pracobiorców, niż w strachu przed ich strajkiem ugną się oraz wprowadzą zmiany własnego wypróbowanego działającego wiele lat regulaminu. Tu kodyfikowane jest wszystko – meble biurowe wyglądają takie same, zestawione są w nieznoszącym nieładu porządku, równo jak od linijki – a wszystko to nie jest wynikiem jakiegoś dyktatu szefostwa przekonanego o własnej wyższości, ale z niezwykle praktycznych psychologicznych przesłanek.

Na biurku rodzaju biurko z regulowana wysokoscia każdy pracownik ma szczegółowo te same narzędzia biurowe, jego krzesło wykonane jest od początku do końca z takim samym obiciem, jak w wypadku całej setki pozostałych pracowników. Wszystko to tylko w następstwie tego, żeby nikt nie czuł się poprawniej lub też gorzej, by wszyscy w oczach swojego pracodawcy byli warci tyle samo. Z jednej sprawy oczywiście pomaga to zapobiec pomocniczym konfliktom w działającym wspólnie zespole, z drugiej jednak słusznie potęgując wrażenie, że nawet stając na rzęsach nie będzie się w stanie zwrócić uwagi kierownika na swoje indywidualne dokonania. Praca w takich wymogach zabija jakąkolwiek indywidualność i w większości przypadków doprowadza robotników do dosyć poprawnego marazmu.

Nowoczesne korporacje starają się w miarę możliwości umożliwić pracownikom jak najogromniejszą swobodę w kwestii wystroju własnego wnętrza. Jak najbardziej większość przestrzeni biurowych nie pozwala na tak wiele. W przypadku takich miejsc jak telefoniczna infolinia czy dział obsługi konsumenta szyba praca oznacza stały kontakt z innymi pracownikami. A najłatwiej kontaktować się z pracownikiem, jaki siedzi zaraz obok.

You may also like...

Dodaj komentarz