Przyjemność posiadania czworonoga – czemu warto?

Pies – przyjaciel człowieka, perfekcyjna pociecha, kłopot i zbędny obowiązek – która z opcji jest nam najbliższa? Otóż wiele zależy od człowieka – na zapytanie czy pies to przyjemność czy także problem, nie wolno uzyskać jednoznacznej odpowiedzi. Miarodajne jest jednak jedno – dla znacznej większości z nas pies to po prostu kłopot. Kłopoty z psami są najróżniejsze – zazwyczaj jednak nie dotyczą one typowo psów. To, że będziemy musieli psem się opiekować, karmić, wyprowadzać i tolerować czasem nadzwyczajne oraz męczące zachowania nie jest czymś, czego nie wiedzielibyśmy przed zabraniem go do domu.

Oryginalny kłopot albowiem tkwi w człowieku – to my, w pierwszej kolejności zachwyceni psem widzimy w nim same atuty, cieszymy się z jego obecności oraz rozpatrujemy jak członka rodziny, po czym – po przeważnie niestety krótkim czasie okazuje się, iż ten członek rodziny najzwyczajniej w świecie nam przeszkadza. To smutne nie zachowujemy się wówczas jak przystało – w wielu przypadkach człowiek postanawia pozbyć się psa, nie myśląc o konsekwencjach własnych czynów – hodowla owczarków niemieckich długowłosych. Jedną z takich sytuacji jest wyjazd na wczasy. Zanim przygarnie się czworonoga do domu należy przemyśleć wszystko, włączając z kwestią tego co będzie, kiedy nagle zechcemy gdzieś pojechać, czy pies nie będzie ciężarem, czy może zabierzemy go ze sobą?

Trzeba mieć pewność, iż zaopiekujemy się nim chociażby nie wiem co, inaczej sprawimy mu dużą krzywdę. Kiedy w naszym domu znajduje się pies, nie mamy wiele możliwości kiedy tak właściwie przychodzi czas wakacji. Dopóki jest zima, wiosna lub jesień, cieszymy się naszym pupilem i nie myślimy co będzie dalej. Kiedy pojawia się gorący i długo oczekiwany przez wielu z nas okres wakacji pojawia się myślenie, a cyklicznie kłopot – co zrobić z psem? W dzisiejszych czasach istnieje bezlik możliwości – wszystko po to, by jedynie nie narażać zwierząt na bezużyteczne cierpienie. Zostawianie czworonoga samego w domu bądź pozbywanie się go w sposób wprost okrutny to najgorsze co wolno zrobić – to kłopotliwe wielu ludzi tak właśnie postępuje. Mamy jednak wybór – jeżeli wyjeżdżamy na wakacje, a nie jesteśmy w stanie zostawić psa z rodziną, to istnieją co najmniej dwie opcje. Pierwsza to zabranie psa ze sobą, czyli wybranie takiego miejsca, aby nasz pupil czuł się dobrze oraz nie cierpiał.

You may also like...

1 Response

  1. Tomasz Wasilewski Tomasz pisze:

    Bo po prostu warto mieć w domu zwierzaka. Zwierzak może być członkiem rodziny, przyzwyczaja się on do nas, a my do niego. Tylko trzeba o niego dbać jak o rodzinę i wybierać dobrej jakości karmę z https://www.e-pazur.com bez dziwnych dodatków.

Dodaj komentarz