Sprzeczności między windykacją a egzekutorem komorniczym

Większości ludzi myśl, że mogliby posiadać do czynienia z firmą windykacyjną, opłukuje sen z powiek, skutkiem tego także gromadzą jakikolwiek zaoszczędzony grosz na to, aby sumiennie spłacać swoje zadłużenia. Dla osoby, która nigdy nie spóźniała się z terminem należności danej należności, korporacje, jakich głównym założeniem jest windykacja należności, wydają się niemal równe z komornikiem. Naturalnie jest to nadzwyczaj mylne skojarzenie.

W głównej mierze firmy windykacyjne funkcjonują po to, żeby polubownie ściągnąć dług, czyli wysyłają listy o rozmaitej treści, wydzwaniają z rozmaitą częstością do dłużnika oraz zawsze pytają o jedno – o spłatę zadłużenia w całości, lub ewentualnie w ratach, jakich wielkość wspólnie z dłużnikiem ustalą. W ogóle firma windykacyjna nie może dłużnikowi nic zabrać w ramach importowanej należności, nie działa wobec tego jak komornik, który licytuje rzeczy będące właściwością zadłużonej oraz niewypłacalnej osoby. Walka z jednostką windykacyjną nie jest trudna, wystarczy jedynie silny charakter, tudzież z komornikiem dogadać się to rzemiosło. Nasze krajowe prawo jest pełne sprzeczności i luk, o czym pewnie każdy miał okazję się przekonać. Oto niemniej jednak całkowicie niedawno weszły w życie przepisy, które miały w założeniu wspomóc jednym ofiarom przestępstw, a wspomogą unikającym spłaty zobowiązań dłużnikom – windykacja należności. Chodzi o ustawę dotyczącą stalkingu, czyli uporczywego prześladowania.

W założeniu prawo miało rozpocząć chronić osoby, które są nękane przez nachodzenie, śledzenie lub smsy lub ewentualnie telefonowanie. Dłużnicy, których należność jest wykonywana przez firmy, jakich zadaniem jest windykacja, stwierdzili w następstwie tego, że czynności wykonywane przez takie firmy również podchodzą pod stalking, czyli jest zabronione prawem polskim. W obliczu takiej sytuacji firmy windykacyjne rozkładają ręce, gdyż ich jedynym pozytywem było oddziaływanie na słaby charakter dłużnika, jaki nie może sobie poradzić ze świadomością, że każdy dzwonek do drzwi czy telefon to może być od windykatora, ponieważ z listami łatwiej sobie poradzić. Wobec tego firmy windykacyjne będą musiały popracować nad nowiutką strategią.

You may also like...

Dodaj komentarz