Świeże kwiaty oraz kokardy we włosach – jak odmłodzić się przez fryzurę?

Lato to okres szaleństw, szczególnie w modzie oraz jak najbardziej we włosach. W końcu nie musimy ich więzić pod czapkami, opatulać szalikami, możemy wypuścić je na wolność i zezwolić na życie własnym życiem. To pora roku, jaka kusi kolorami, sprawia, że mamy więcej odwagi na eksperymenty. Skutkiem tego również jeżeli nawet do tej pory nie należałyśmy pod żadnym pozorem do zwolenniczek strojenia głowy, to najważniejsza pora się przełamać i pobawić prywatną fantazją.

Współczesna oferta daje tak obszerny wachlarz wyboru, iż mamy w samej rzeczy znaczące pole do popisu. Małe oraz gigantyczne kwiaty, spinki, wsuwki, opaski, kokardy-wszystko jest dozwolone oraz pożądane. I zapewnia korzystna wrażenie, z przyciąganiem spojrzeń męskich włącznie. Na topie od paru sezonów jest min. styl romantycznej hipiski. Ta odkrywcza, z lat 60-tych, nosiła żywe kwiaty we włosach, a jej włosy były płaskie oraz bez życia, jak u nimfy. Nowoczesna ma energię w sobie i na głowie.

Dlatego dla wzmocnienia efektu zalecane jest podkreślenie naturalnego skrętu za pomocą kremu, wysuszenie włosów przy opuszczeniu ich w dół, a potem ich wyszczotkowanie. Wystarczy jedynie prosta opaska z kwiatem oraz olśniewająca fryzura sezonowa gotowa. Kokardy kojarzą się z beztroskimi latami dziecięcymi, ale też z gadżetem, który jak bumerang powraca co jakiś czas do świata mody. Chociaż raz na kilka sezonów robi furorę, w przeróżnych wcieleniach, więcej o tym na witrynie odmładzające fryzury dla 40 latki. Niekiedy spotyka się ją w formie ozdoby torebki, na breloku do kluczy czy też samochodu, w wielu przypadkach w formie spinki, jeszcze innym razem bezpośrednio na ubraniu.

Również fryzjerzy sięgają po nią chętnie, z tym, iż jest ona o wiele mniej formalna, aniżeli ta na warkoczach z starożytnych czasów. Jako tworzywo preferuje się tiul lub też inne, niezobowiązujące materiały, pozwalające na nieskrępowaną zabawę tworzywem oraz kształtem.

Dekoracje do włosów formie kokard imponują ferią barw oraz obrotnością. Te najprostsze, na jakie pozwolić sobie może każda dziewczyna z gwarancją ładnego efektu, są opaski do włosów. Można je kupić w postaci wieczorowej (ażurowe, metalowe, srebrne, z piórami), jak i wersji dziennej, lekkiej oraz z przymrużeniem oka. Ostatnim hitem są kokardy z włosów, który to pomysł wylansowały Lady Gaga i Paris Hilton. W internecie udostępnianych jest wiele instruktaży, jak zrealizować ją sobie osobiście, można także sięgnąć po gotowe ozdoby z dodatkiem naturalnych włosów oraz już możemy poczuć się jak celebrytka z gazet. Malutka rzecz, a dodaje optymizmu i cieszy.

You may also like...

Dodaj komentarz