Troszczenie się o koty i psy – pomoc dla pupili

W dzisiejszych czasach coraz częściej wolno spotkać się z wiadomościami o tym, że jakieś zwierzę, zazwyczaj pies bądź kot, zostało porzucone przez dotychczasowego właściciela. W większości przypadków zwierzęta te trafiają do schronisk dla bezdomnych zwierzaków. To kłopotliwe miejsca te nie proponują zbyt słusznych warunków.

Zwykle przebywające tam zwierzęta są niedożywione, utrzymywane są w niezbyt wygodnych oraz przepełnionych pomieszczeniach. Na ogół pracujący tam wolontariusze niesłychanie starają się umilić biednym zwierzakom życie. Nie jest to niemniej jednak łatwe, gdy brakuje funduszy na fundamentalne potrzeby. Wobec tego z kolosalną radością przyjmowane są tam nawet najmniejsze dary. Może to być karma mokra dla psów, stara pościel, koce, zabawki dla zwierzaków.

Jeśli niemniej jednak ktoś chce, by ofiarowana przez niego pomoc była w rzeczywistości zbawienna, powinien uprzednio skontaktować się z wybranym schroniskiem, żeby dowiedzieć się, czego w najwyższym stopniu tam potrzeba. To naturalnie dzięki temu zyska pewność, że jego pomoc okaże się w rzeczy samej odpowiednia i wręcz pożądana. Na ulicach wielu polskich miast aż roi się od bezdomnych kotów.

Na szczęście nie brakuje także ludzi o dobrych sercach, którzy z przyjemnością przyjmują te biedne czworonogi pod swoje dachy. Niektórzy jednak mogą dojść do wniosku, że koty są po prostu niewdzięczne, ponieważ po kilku dniach po prostu uciekają z domu własnego oryginalnego pana. Trzeba niemniej jednak nie zapominać o tym, że przekonanie do siebie kota, który przecież z natury jest zwierzęciem nieufnym, w żadnym razie nie jest proste. Skutkiem tego takie oswajanie innowacyjnego kota powinno przebiegać stopniowo. Na początku może wspomóc sucha karma dla kota.

Można na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do której będzie się sypać karmę i ja zostawiać. Kot, jaki przez parę dni będzie powracał oraz za każdym razem odnajdzie miskę kompletną, zacznie ufać, że oryginalny właściciel będzie dla niego należyty. Później wolno wpuszczać kota na parę chwil do mieszkania, jednakże umożliwiać mu wyjście za każdym razem, kiedy będzie tego pragnął. W ten sposób zwierzę zyska pewność, że w tym mieszkaniu nikt nie będzie mu zagrażał.

You may also like...

Dodaj komentarz