Troszczmy się o stawy kolanowe – wypróbuj, co podpowiada lekarz

Kiedy tak właściwie jesteśmy młodzi, wydaje nam się, że nigdy się to nie zmieni, nic nie będzie nam dolegało i mamy wyraźnie poczucie nieśmiertelności i niezniszczalności. To przykre rzeczywistość nieraz sprawdza te poglądy dając nam klarownie do zrozumienia, że jesteśmy wyłącznie kruchymi istotami, jakie mimo dużej woli życia jest niezwykle łatwo zniszczyć. Kiedy funkcjonują bez zarzutu, mimo naszej niedbałości, nie odczuwamy jakichkolwiek niedogodności a nawet jeżeli posiadamy nieduże przypadłości, to bagatelizujemy je.

Dopóki chodzimy normalnie nic nam nie przeszkadza, niestety kiedy pojawia się większy kłopot niespodziewanie okazuje się ja niezmiernie niezbędne do stworzonego przez nas szczęścia jest prawidłowe aktywność stawów, szczególnie kolanowych, które zezwalają nam na pokonywanie kolosalnych odległości pieszo i bezproblemowe załatwianie wszelkich spraw, bez wspomagania się innymi.

Niestety nadzwyczaj niejednokrotnie okazuje się, że zwyrodnienia stawów kolanowych nie są odczuwalne przez nas znamiennie, a postępują – dzieje się to wybitnie powoli, a z tego powodu znaki nie pojawiają się nawet miesiącami – tutaj pomoże osteopata Tychy. Za to kiedy już odczujemy dowolną dolegliwość okazuje się, że stopień zaawansowania jest dosyć znaczny oraz nadaje się już do leczenia. O stopniu zaawansowania albo w ogóle występowaniu zwyrodnienia przeważnie dowiadujemy się przez badanie rentgenowskie lub przez USG.

Stawy kolanowe leczy się w zależności od uszkodzenia przestrzeni stawowej, niemniej jednak bardzo często robi się to poprzez odpowiednie zastrzyki, przeważnie są to zastrzyki, a wobec tego stosowana jest tutaj metoda określana jako wiskosuplementacja, innymi słowy wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w bolące miejsce. Zastrzyki z reguły wykonuje się w odstępach jednego tygodnia, na jeden staw, a seria takich zabiegów wynosi od trzech do pięciu zastrzyków. Prócz tego wykorzystuje się też metody pomocnicze, wraz z zastrzykami, a w następstwie tego takie jak rehabilitacja ruchowa oraz fizykoterapia, lekarstwa przeciwzapalne lub przeciwbólowe bądź zastosowanie preparatów z glukozaminy czy kwasu chondroitynosiarczanowego w sposób doustny. W kwestii stawów ogromnie ważna jest bezsprzecznie także profilaktyka, jaka obejmuje naturalnie utrzymanie właściwej wagi ciała, należyte dobieranie aktywności fizycznej, a w następstwie tego nie przeciążanie się, dobre odżywianie oraz niebagatelizowanie dowolnych dolegliwości.

You may also like...

Dodaj komentarz