W czym transportować malucha? Przetestowane foteliki oraz wózki

Drobne dziecko żąda nadzwyczajnej opieki. Choć nim nie zacznie sam chodzić, sporo czasu spędza na rękach mamy bądź też w łóżeczku, to jednak niezbędne jest coś, w czym bez ryzyka będziemy w stanie transportować dziecko. Z małym dzieckiem należy wychodzić na częste spacery, ponieważ wzmacnia to jego system odpornościowy. Wobec tego każdemu rodzicowi nieodzowny jest wózek. W tej kwestii nie mamy co narzekać, albowiem wózki dziecięce to aktualnie niezły biznes i jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W głównej kolejności wózek dobieramy do ilości maluchów, jakie mają być nim przewożone. Istnieją bo wózki bliźniacze, w jakich jechać może dwójka dzieci. Mogą one być usadzone obok siebie lub też jedno za drugim.

Rzecz jasna wózki dobieramy również do wieku oraz wielkości dziecka. Głębokie wózki na znaczących kołach przeznaczone są dla maluszków-bobasów i niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, które opanowały już zdolność siedzenia, można przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Bardzo ważne jest, aby uczynić hamulce w wózku oraz zadbać o to, aby był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla maksymalnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeśli jesteśmy właścicielami samochodu, to by bezpiecznie przewozić dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce muszą być zgodne z normą, by zapewniały perfekcyjne bezpieczeństwo – przetestuj wobec tego ofertę na Recaro. Przewożenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, lecz wymogiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat i ma mniej aniżeli 150 cm wzrostu, ma obowiązek podróżować w foteliku zapięte pasami. Duża grupa rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, jaki po odczepieniu od stelaża jest równolegle nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając stosowny wózek prócz wygody dziecka weźmy także pod uwagę stworzony przez nas styl życia-jeśli jesteśmy niezwykle ruchliwi, mobilni, z pewnością sprawdzi się u nas wózek składany.

You may also like...

Dodaj komentarz