W jaki sposób stać się stylistą włosów?

Na naszym rynku wolno spostrzec sporo przemian. Zanikają pewne warsztaty rzemieślnicze na ich położenie pojawiają się sieciowe molochy, jakie oferują wysoki szczebel, jednak nie ma w nich pewnej atmosfery, jaka panowała w niewielkich zakładach rzemieślniczych. Tak także jest w trafie zakładów fryzjerskich.

Pomału znikają te małe warsztaty, gdzie można było przybyć uczynić coś z włosami oraz przy okazji nieco poplotkować. Na ich położenie wynikną innowacyjne zakłady, rzekomo nieliczne się różniące, jednak należące do sieci, gdzie trochę brakuje tej łączności z konsumentami. Fryzjer albowiem dla wielu ludzi jest nie zaledwie rzemieślnikiem, jest też artystą, jaki z włosów na niejednej głowie sprawi cud.

Fryzjer, lub jak kto woli stylista włosów, nie tylko czesze włosy precyzyjnie z życzeniem interesanta, lecz także ma obowiązek poradzić mu co wolno najlepszego z jego włosami uczynić. Powinien dobrać fryzurę do owalu twarzy, do jakości włosów klienta, lecz też powinien wiedzieć co klient lubi. Toteż ważne jest podtrzymanie pewnej więzi z klientem.

Wolno mieć nie jeden kurs fryzjerski, jednakże jeśli nie ma się wiarygodnego podejścia do klienta, w takim przypadku może się wyrazić, iż pomimo, że stylista wykonał kawał żmudnej roboty, to efekt nie będzie zadawalał kontrahenta – potwierdza to zobacz. Można oznajmić, iż stylista włosów ma obowiązek mieć tą predyspozycję, która zezwoli mu na sporządzanie prawdziwych dzieł sztuki. Ta pasja jest wyczuwalna zwyczajowo już przy pierwszym kontakcie fryzjera z klientem i to powoduje, iż fryzjer ten jest rozchwytywany przez następnych klientów. Gdy stylista włosów już się zabierze się do sporządzania swojego dzieła, to nie mogą być bezpośrednie mechaniczne manewry, które mało wnoszą do relacji pomiędzy nim a klientem.

W takim przypadku konsument nie przekaże wszystkiego co chce osiągnąć, bo nie uwierzy fryzjerowi. Biegłość słuchania i wyciągania wniosków jest fryzjerowi nader potrzebna. Bez tej umiejętności nie będzie też umiał stworzyć sobie w głowie obrazu tego co chce kontrahent. Niestety takich fryzjerów już jest co raz mniej, a szkoda.

You may also like...

Dodaj komentarz