W jakim miejscu oraz po co wyszukiwać kierownika budowy?

Każdy kto zaczyna którą inwestycję budowlaną zastanawia się jaką wybrać firmę. No i pytanie czy budując dom przydatny jest nam kierownik budowy. I kim od początku do końca jest taki kierownik budowy. Otóż, kierownik budowy to reprezentant firmy wykonującej prace budownicze. Jakkolwiek nie jedynie on reprezentuje, jednakowoż czuwa nad jakością i niezawodnością wykonywanych prac budowlanych. Od takiej osoby zależy czy dom nie będzie miał usterek czy fuszerek. Kierownik budowy nie może być równolegle inspektorem nadzoru budowlanego, gdyż niemożliwe jest by wykonawca równocześnie sam siebie nadzorował. Byłoby to bajdą. Szef budowy ma obowiązek posiadać wykształcenie techniczne i bez jakiegokolwiek ale musi zdać egzamin uprawniający go do wykonywania danego zawodu. Zaczynając inwestycję wypada podpisać umowę z firma budowlaną oraz kierownikiem budowy. A prawo zobowiązuje kierownika budowy też do prowadzenia dziennika budowy.

A też do ulokowania w dostępnym miejscu tablicy informacyjnej traktującej statusu budowy. Kierownicy budowy powinni też ogrodzić teren budowy, tak żeby były zachowane względy bezpieczeństwa. Istotna jest też dokumentacja budowy, inaczej protokoły odbiorów i dużo innych istotnych czynności. Kierownik budowy ma obowiązek być też przy odbiorze obiektu a w momencie kiedy pojawią się jakieś usterki, musi je usunąć. Każdy inwestora ma również prawa i obowiązki. Postać jaką jest inwestor musi przekazać kierownikowi budowy teren innymi słowy miejsce gdzie ma powstać budynek. Więcej wiadomości można odkryć w ustawach prawa cywilnego i prawa budowlanego.

W trakcie budowy domu czy innych obiektów trzeba pomyśleć o wielu ważnych zagadnieniach. Znaczący jest nie tylko stosowny projekt budynku, jakkolwiek też solidny wykonawca. Firmę budowlaną reprezentuje kierownik budowy poznań i to on jest odpowiedzialny za wynik końcowy prac i nadzorowanie pracami budowlanymi. Wybór dobrej firmy, której powierzymy prace związane z budową jest w wielu przypadkach niesłychanie skomplikowany. Przeważnie organizuje się przetargi oraz wybiera firmy, które proponują bardzo dobre warunki. A każda korporacja budowlana powinna oferować właściwe usługi i doradztwo.

You may also like...

Dodaj komentarz