Zadbaj o prywatność w domu – architekt rekomenduje rolety i żaluzje

Są kraje, w których intymność jest rozumiana całkowicie inaczej aniżeli jest to u na w Polsce. Nie w każdym kraju ludzie są tak wybitnie odsunięci od sąsiadów, nie wszędzie tak ważne jest zasłanianie się przed wzrokiem ludzi oraz dbanie o to, aby nasza prywatność nie była przez nikogo poznana. U nas jednak tak jest oraz posiadając dom i ogród stawiamy wysokie płoty aby mimo obecności sąsiadów nie musieć skazywać się na ich oglądanie, tudzież jak chodzi o dom to często instalujemy rolety bądź żaluzje, które zezwalają nam na zasłonięcie się, szczególnie wieczorami od wzroku wścibskich sąsiadów czy przechodzących obok stworzonego przez nas domu przechodniów. Jednakże rola rolet i żaluzji jest też inna – w głównej mierze chronią nas one przed słońcem, kiedy tak właściwie na przykład latem jest go zanadto dużo oraz wpadając do mieszkania powoduje ono, że jest w nim jeszcze bardziej gorąco. Pytanie brzmi jednak co wybrać, rolety czy żaluzje? Dawniej dostępne były tylko żaluzje i nie było tego problemu, potem legendarne stały się rolety.

Każda z opcji ma miarodajne zalety jak i defekty, zarówno pod kątem aranżacji jak oraz pod kątem praktycznym. Organizując wnętrze mieszkalne w pewnym momencie dochodzimy do okien, na których wypada zawiesić dekoracje jakkolwiek nie tylko – również pewnego typu ochronę, która stanowi ochronę czy też przed słońcem, czy też przed oczami sąsiadów czy przechodniów będących blisko domu – tu pomoże http://architekt-wnetrz.biz/remont/. W takim czasie mamy do wyboru nadzwyczaj wiele możliwości, rozpocząwszy od rolet zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, poprzez zasłony aż do żaluzji. Niegdyś stosowano tylko zasłony, bo innych elementów dekoracyjno – ochronnych dla okien po prostu nie było, teraz największy spór rozgrywa się między żaluzjami a roletami.

Każda z opcji posiada swoje pozytywy jak i minusy a wszystko zależy przede wszystkim od tego jaki jest skonstruowany przez nas cel w zakładaniu takich osłon okiennych. Jeśli chcemy na przykład zasłonić się tylko oraz wyłącznie od światła, mogąc wpuszczać do pomieszczenia drobinę światła albo pod żadnym pozorem, to rekomendujemy żaluzje, ponieważ są one regulowane pod tym kątem, a do tego można wybrać żaluzje zarówno poziome jak oraz pionowe z przeróżnych materiałów, także drewna, co wygląda po prostu bezbłędnie. Jeśli nie zależy nam na regulowaniu promieni światła a najzwyczajniej w świecie pragniemy mieć właściwą ochronę przed oczami innych, bardzo dobre będą rolety.

You may also like...

Dodaj komentarz